0 549 690 7827
ÜRÜNLERİMİZ > ALÜMİNYUM KAYNAK CİVATALARI
ALÜMİNYUM KAYNAK CİVATALARI

Alüminyum saplama kaynak civataları, sadece alüminyum yüzeylerde kullanılan saplama türüdür. CD kaynak saplamaları olarak da bilinen alüminyum saplama kaynak civataları, genelde kondansatör dejarzlı makineler ile kullanılır. Dıştan dişli kaynak civatası, içten dişli kaynak civatası ve dişsiz kaynak civatası gibi çeşitleri mevcuttur.

Alüminyum saplama civatanın ucu, iş parçasına temas ettirilir ve civatadaki iğneden boşalan enerjiyle uçtaki kaynak memesi erimeye başlar. Civatanın etrafında oluşan cüruf ile malzeme katılaşır ve kaynak işlemi tamamlanır.

Bu yöntem ile, uygulanacak iş parçasında delik açmaya gerek yoktur. Bunun avantajı ise, iş parçası zayıflamamakta ve korozyon sorunları en aza indirgenmektedir. Saplama kaynağı yapılırken, sadece bir taraftan erişim gereklidir. Min. 0,5mm kalınlığındaki saclar için kullanıma uygundur. Kaynak yapılacak yüzey yağ, gres, pas ve diğer oksitlerden arındırılmış olmalıdır.

Kaynak kalitesini belirleyen en önemli 2 faktör; saplama civatanın ucundaki iğnenin kalınlığı ve kafa formundaki açıdır.

Belli ölçülerde SFM-12 model STAR marka saplama kaynak makineleriyle sorunsuz kullanılabilir.

Ölçü: M3 – M10 arası istenilen boylarda

DİĞER ÜRÜNLER
POP PERÇİN ÇEŞİTLERİ
SOMUN PERÇİN ÇEŞİTLERİ
SAPLAMA KAYNAK CİVATALARI
PRES ÇAKMA CİVATA SOMUN
VİDA - CİVATA - SOMUNLAR
POP PERÇİN MAKİNELERİ
SOMUN PERÇİN MAKİNELERİ
SAPLAMA KAYNAK MAKİNELERİ
MONTAJ EKİPMANLARI
INSERT SOMUNLAR