0 549 690 7827
ÜRÜNLERİMİZ > PASLANMAZ KAYNAK CİVATALARI
PASLANMAZ KAYNAK CİVATALARI

Paslanmaz saplama kaynak civataları hızlı ve çok yönlü olmaları nedeniyle en çok tercih edilen saplama türlerindendir. Tüm saplama kaynak makineleriyle kullanıma uygundur. Korozyon dayanımının yüksek olması istenen yerlerde tercih edilmektedir. Normal saclara da kaynak yapabilir. Dıştan dişli kaynak civatası, içten dişli kaynak civatası ve dişsiz kaynak civatası gibi çeşitleri mevcuttur.

Paslanmaz saplama kaynak civatasının ucu yüzeye temas ettirilir ve iğneden boşalan enerjiyle uçtaki kaynak memesi erimeye başlar. Civatanın etrafında oluşan cüruf ile malzeme katılaşır ve kaynak işlemi tamamlanır.

Bu yöntem ile, uygulanacak iş parçasında delik açmaya gerek yoktur. Bunun avantajı ise, iş parçası zayıflamamakta ve korozyon sorunları en aza indirgenmektedir. Saplama kaynağı yapılırken, sadece bir taraftan erişim gereklidir, bu da özellikle bir topraklama bağlantısı ile ilgili olarak, parça işlemenin önemli ölçüde kolaylaştırıldığı anlamına gelir.

Min. 0,5mm kalınlığındaki saclar için kullanıma uygundur. Kaynak yapılacak yüzey yağ, gres, pas ve diğer oksitlerden arındırılmış olmalıdır. Kaynak kalitesini belirleyen en önemli 2 faktör; saplama civatanın ucundaki iğnenin kalınlığı ve kafa formundaki açıdır.

SFM-12 model STAR marka saplama kaynak makineleriyle sorunsuz kullanılabilir.

Ölçü: M3 – M10 arası istenilen boylarda

DİĞER ÜRÜNLER
POP PERÇİN ÇEŞİTLERİ
SOMUN PERÇİN ÇEŞİTLERİ
SAPLAMA KAYNAK CİVATALARI
PRES ÇAKMA CİVATA SOMUN
VİDA - CİVATA - SOMUNLAR
POP PERÇİN MAKİNELERİ
SOMUN PERÇİN MAKİNELERİ
SAPLAMA KAYNAK MAKİNELERİ
MONTAJ EKİPMANLARI
INSERT SOMUNLAR